Neden WatchBat?

WatchBat Nedir?

WatchBat SecurityBot akıllı ve otonom devriye atabilen birden fazla özelliği bulunan bir robottur. Görüntü işleme ile kazandırılmış olan insanı algılama sistemi ile insanları algılayıp yer istasyonuna bildirmektedir. Üzerinde bulunan sensörler ile yangın, gaz kaçağı ve su basması durumlarını algılayabilen ve durumu yer istasyonuna bildiren bir sisteme de sahiptir.

Otonom hareket özelliği ile alanın her bölgesine devriye atarak kontrolün sürekliliğini sağlar. Sürü sistemi ile diğer modeller ile haberleşerek senkronize ve geniş çaplı güvenliği sağlayabilmektedir. Ofis ve Dış mekân için iki farklı model ile ortama uygun model tasarımlarına sahip WatchBat SecurityBot ile güvenliğiniz süreklidir.

 

Bir Güvenlik Görevlisi için Watchbat Neden Gereklidir?

Mevcut durumda tespit edilen sorunlar ise oluşan güvenli açıkları ve güvenlik görevlilerinin zorlu çalışma şartlarıdır. Güvenlik görevlilerinin kameraları 24 saat sürekli izlemesi ve yorgunluk nedeniyle oluşabilecek dikkat dağınıklığı güvenlik açığı oluşturmaktadır. Kullanılan kamera sistemlerinin kör noktalara sahip olması da güvenlik açığı oluşturmaktadır. Güvenlik görevlilerinin dış ortamda çalışma şartları da zordur. Özellikle soğuklar ve aşırı yağış altında devriye atmanın güç olduğu görülmektedir. En önemlisi devriye sırasında güvenlik görevlisinin saldırıya maruz kalabilecek duruma düşebilir. 

Bu sorunlara karşı ofis ve dış ortamda otonom devriye atabilen, gece görüşlü kamerası ile insanı algılayabilen ve tespit sonrası yer istasyonuna kablosuz haberleşme ile iletebilen bir güvenlik robotudur. 

Otonom devriye atması ile güvenlik görevlisi devriye atmayacak ve herhangi bir beklenmedik saldırıya maruz kalmamış olacaktır. Hareketli bir sistem olması kör noktaları ortadan kaldırmış olacaktır. Görüntü işleme ile dikkat dağınıklığı olsa bile insan tespit edilecek ve güvenlik görevlisi uyarılacaktır. Herhangi bir gaz kaçağı, yangın, sel durumunu anlık haber verir, can kaybı ve maddi kayıpları tamamen engeller ya da büyük ölçüde azaltabilir.